Bugun...
Reklam


Ayasofya Camisi'nde ezan sesi
Diyanet Tv'de yayınlanan sahur programı 'Bereket Vakti', Kadir Gecesinde Ayasofya'da çekildi. Yayın süresinin yarısı Kur'an-ı Kerim ziyafetine ayrılırken Fatih Koca tarafından Ayasofya'da okunacak Ezan ile yayına son verilecek.

Ayasofya Camisi'nde ezan sesi
+ -

Diyanet Tv'de yayınlanan sahur programı 'Bereket Vakti', Kadir Gecesinde Ayasofya'da çekiliyor.

80 YIL SONRA İLK EZAN

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katıldığı sahur programında Kadir gecesi ilgili bilgilerin yanısıra Kuran-ı Kerim ve Ezan da okunacak. Böylece Ayasofya'da 80 yıl sonra ilk kez ezan okunmuş olacak.

Bereket Vakti sahur programının Ayasofya'daki yayını 3 saat sürecek. Bu yayın süresinin yarısı Kur'an-ı Kerim ziyafetine ayrılırken Fatih Koca tarafından da Ayasofya'da okunacak Ezan ile yayına son verilecek.

Program Ali Bektaş’ın sunumuyla 2 Temmuz saat 00.30’da başladı.

EZANI FATİH KOCA OKUYACAK

Ezanı ise "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma"  yarışmalarında dereceler alan ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Mûsikîsi Öğretim Görevlisi olan Fatih Koca okuyacak.

Fatih Koca aynı zamanda Din Görevlilerinden oluşan ilk Diyanet Türk Tasavvuf Musikisi Korosu'nu kurdu ve kurucu şefi oldu. Koca, halihazırda Türkiye'nin birçok yerinde  ve Balkanlarda Ezan, Mûsikî ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma seminerlerine öğretici olarak katılmaktadır.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI