Bugun...
Reklam


Evinizi Satarken Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Şey
Paraya ihtiyacınız var veya taşınmak istiyorsunuz bu nedenle evinizi satmaya karar verdiniz. Fakat daha önce hiçbir ev satma tecrübeniz yok ve hata yapmaktan korkuyorsunuz. O halde gelin evinizi satmadan önce kesinlikle bilmeniz gereken 5 altın kural neymiş, beraber görelim.

Evinizi Satarken Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Şey
+ -
 1. Piyasayı araştırın ve eviniz için doğru bir fiyat belirleyip satışa sunun

  Sektörde çok fazla yanıltıcı faktör olduğundan gayrimenkulün fiyatını belirlemek zor olabilir.  Arzın fazla olması, müteahhitlerin son dönemde hızla artması dikkat dağıtıcı etkenler arasında gösterilebilir. Fakat ev satımında farkında olmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi de gayrimenkullerin piyasadaki ederinin iyi araştırılması konusudur. Evinizin fiyatını paraya ihtiyacınız veya hayalleriniz konusunda belirlememeli ve bu konuda son derece realist davranmalısınız.

 2. Gayrimenkulünüzü pazarlamak için ihtiyacınız olan yol haritasını çizme konusunda dikkat şart!

  Bu konuda çok hassas davranmalısınız zira çabalarınız hiçbir işe yaramayabilir. Doğru anda doğru hamleyi yapmalısınız. Çünkü gerek alanında uzman inşaat şirketleri gerek diğer etmenler rakibiniz. Bütün bunları göz önüne alarak gayrimenkulünüzü pazarlamak için doğru anda doğru adımı attığınız takdirde bu rekabetçi ortamdan sıyrılıp tercih edilirsiniz. Bunun için siz de bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

 3. Karşı taraftaki gayrimenkulünüzü satın almak isteyen potansiyel alıcıları araştırın!

  Rakip firmalar veya yukarıda bahsettiğimiz diğer etmenler alıcılarınızı kendi tarafına çekmek için birçok yöntem uygulayabilir. E-posta yoluyla birçok pazar alanı elde edebilir. Bu koşullar bir uzmanla çalışmanızı yine zorunlu kılıyor.

 4. Ev satma konusunda uzman bir firmayla çalışmak size yardımcı olabilir!

  Gayrimenkulünüzü satmak istediğinizde birçok insanla karşı karşıya geleceksiniz ve bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bir firmayla ortak hareket etmek size bunlardan koruyacağı gibi yükünüzü de azaltabilir. Yine bir firmayla çalışmak ödemeniz konusunda da her türlü güvenliği sağlayabilir.

 5. Alıcıya karşı doğru tutum çok önemli!

  Son olarak satış işleminin gerçekleşmesi için alıcıya yönelik tutumunuz da alıcının kararında belirleyici olabilir. Asla gayrimenkulünüzü övmeyin bu alıcıda olumsuz bir etki yaratır ve kafasında soru işaretleri oluşturur. Son derece objektif olmaya çalışın ve alıcının ihtiyaçlarına hitap etmeyi deneyin.

Evtiko ev satma sürecinde yaşayabileceğiniz tüm problemleri ortadan kaldırıyor ve 3 gün içinde eviniz için size bir teklif sunuyor. Evinizi satmak için Evtiko’dan teklif alarak bütün bu adımlarla uğraşmanıza gerek kalmadan, hızlı ve sorunsuz bir şekilde evinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken evtiko.com’da bir form doldurmak. Üstelik teklif almak tamamen ücretsiz.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI