Bugun...
Reklam


Gayrimenkulde yılın son fırsatlarını kaçırmayın
İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, ev almak isteyenlerin yılın son fırsatını kaçırmamalarını, en iyi yatırımın İzmir’den ev almak olduğunu söyledi

Gayrimenkulde yılın son fırsatlarını kaçırmayın
+ -
 

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, ev almak isteyenleri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Güleroğlu, 2018 yılında faizlerin artacağını, bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin zaman kaybetmemelerini önerdi. Güleroğlu, “Unutmayın İzmir’den ev sahibi olmak demek, en iyi yatırım demektir” diye konuştu.

FAİZLER ARTACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da devreye girmesiyle geçen yıl sonu itibariyle başlatılan ‘Emlak seferberliği’ kapsamında birçok banka konut faizlerini düşürmüş, konut kredisinde faiz oranları 0,80’lerin altını görmüştü. Yaz sezonuyla birlikte talep artışlarıyla birlikte konut kredi faizlerinde artış baş gösterdi.

İZMİR ÇEKİM MERKEZİ

2018 yılında ise sektörde konut kredi faizlerinin yükseleceği yönünde kanaatin yüksek olduğuna dikkat çeken İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “İzmir, gayrimenkul açısından bir çekim merkezi haline geldi. İstanbul’dan İzmir’e yönelik beyaz yaka göçü, önemli şirketlerin merkezlerini İzmir’e taşıması ve kısa süre sonda tamamlanacak otoyol ve hızlı tren projeleri de bu çekim merkezini cazip hale getiriyor. Tüm bunların yanına yeni yılla birlikte konut faizlerindeki artış beklentisi de eklenince yatırımcı için bu ay kaçırılmayacak bir fırsat halini alıyor” dedi.

KREDİ İÇİN BEKLİYORLAR

Türkiye’de 320 yan kola sahip inşaat ekonomisinin, lokomotif sektör olduğunu, 2018 yılında da sektörün büyümesini sürdüreceğini ifade eden Güleroğlu, 2017 yılında konut gelirlerinin ilk kez faiz gelirlerinin arkasında kaldığını, bu nedenle yatırımcının da temkinli davrandığını söyledi. Sektörün büyümesini sürdürmesi için sadece bankaların faiz düşürmesinin yeterli olmayacağını, gayrimenkul firmalarından da indirim gelmesi gerektiğini belirten Güleroğlu, “Aslına bakarsanız insanlar ev sahibi olmak için sırada bekliyor ama faizlerin yüksekliği bunu engelliyor. Bu yüzden yılın son günlerini kaçırmayın. İzmir’de ev sahibi olmak demek yatırımların en iyisi demek. Bunun için önünüzde sayılı günler var” dedi. 

HABER MERKEZİ

 Kaynak: ilksesgazetesiYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI